Op 11 oktober 2026 om 20:00 uur leest Han van der Vegt samen met bevriende collega’s zijn magnum opus Exorbitans, een ruimte opera (2006; 2026 rev.). Hannah van Binsbergen, Ben Zwaal, Anneke Brassinga, Johan Herrenberg, Mischa Andriessen, Michael Tedja, Samuel Vriezen en Rozalie Hirs horen tot de lezers. Harald Austbø zorgt voor de muzikale omlijsting. De locatie is Theater De Richel (voorheen Betty Asfalt Complex), Nieuwezijds Voorburgwal 282H, 1012 RT Amsterdam.

“Met zijn beroep op pathos en expansie heeft Van der Vegt zich in een prachtige positie gemanoeuvreerd: zijn gedichten gaan met hun aandacht voor nieuwe werelden en science-fictionelementen voorbij aan de poëzie die we gewend zijn, terwijl ze met hun herwaardering van het metrum tegelijkertijd herbezinnen op de periode die aan de moderne poëzie voorafging. Als het ruimteschip Exorbitans langs de vuurzee van een ster vliegt zonder te smelten, waant de lezer zich in een verre toekomst vol technologische hoogstandjes, maar tegelijkertijd geeft Van der Vegts vormvastheid hem of haar de sensatie iets ouderwets te lezen. Precies die spanning tussen een hoogst speculatieve inhoud en een metrische vorm is wat Exorbitans zo interessant maakt.” – Jeroen Dera, nY, 10 augustus 2010
Lees het volledige artikel van Jeroen Dera over Exorbitans op nY. Bovenstaande portretfoto is gemaakt door Koos Haageraats.
